Fašírky

emko ~ 27. január 2024 - 13:33

Fašírky, u nás na Záhorí podávané klasicky so šmyklavým šalátom sú jednoduché a lacné jedlo, ktoré zasýti celú rodinu. Receptov na fašírky je mnoho a samozrejme môžete improvizovať. Tento recept je základný a sama ho obmieňam. Niekedy pridám syr, vysmaženú slaninku, chili papričky, alebo rôzne bylinky. Dobré je niekedy pridať aj na jemno nastrúhanú zeleninu, ktorá vám ostane z domáceho vývaru. Je to starý trik babičiek, aby sa všetko zúžitkovalo.
Super na fašírkach je, že je možné ich vziať tak do len ruky za studena. K tomu dobrý domáci chlieb a kyslú uhorku a je! :)

Suroviny
2
ks
2
ks
1
ks
3
strúčiky
1/2
KL
1
KL
Ostatné:
 
 
 
 
 
 

Do misky dáme mleté mäso, na jemno nasekanú cibuľu, rozotretý cesnak a vajíčka. Pridáme dva staré rožky namočené a vyžmýkané. Ochutíme soľou, mletým čiernym korením a majoránkou. Zamiešame a podľa potreby zahustíme fašírky malým množstvom strúhanky. Veľkou lyžicou odkrajujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanke.

V dlani fašírky vyformujeme a pripravíme na vyprážanie. Na panvici ohrejeme olej, alebo bravčovú masť a pomaly na strednom pameni z oboch strán fašírky vysmažíme. Necháme ich odkvapkať od prebytočného tuku. A pri podávaní, určite k nim skúste šmyklavý šalát. Stojí to za to :)

Komentáre

Al Ena ~ 8. jún 2023 - 9:34

medzi surovinami je spomenuta horcica - v recepte ju vsak nespominate. Maly omyl?

0

svetlany40 ~ 16. marec 2015 - 5:30

Fasirky su vyborne aj za studena ..... No , dala som si k obedu jednu cerstvo vysmazenu s mladymi zemiackami z popularnej Wilson Farm http://www.wilsonfarm.com , kam rada chodim nakupovat ovocie a zeleninu 🍅🌽🍆🍠🍍🍐🍓🍑🍈🍌🍉🍊😃

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj