Študentský hrnkáč

emko ~ 8. október 2020 - 9:51

Tento šťavnatý hrnčekový koláčik zvládnu aj začiatočníci. Jednoduchá príprava, netreba mixér, ani váhu. Stačí premiešať suroviny na cesto v miske. Na cesto nastrúhame jabĺčka so škoricou a vrch koláča posypeme maslovou drobenkou. Už len zapiecť a hotovo :)

Rozpis je na jeden menší plech, alebo pekáčik.
1 hrnček - 250 ml

Suroviny
1
hrnček
1/4
hrnček
1/2
hrnček
1
hrnček
2
ks
Ostatné:
 
 
2
ks
Posýpka:
 
 
1/2
hrnček
1/2
hrnček
1/4
hrnček
Kategórie

Do jednej misky nastrúhame na hrubo dve väčšie kyslejšie jablká a zľahka ich zmiešame so škoricovým cukrom. V druhej miske spravíme posýpku tak, že múku, cukor a maslo rukami pomrvíme na polosypkú zmes.

V tretej miske pripravíme cesto. Do mlieka dáme olej a vajcia, rozšľaháme metličkou, alebo len vidličkou. Potom pridáme cukor, vanilkový cukor, múku a kypriaci prášok. Všetko spolu vymiešame na riedke cesto.

Na plech dáme papier, troška ho pomastíme a cesto vylejeme. Na cesto rukou jemne porozhadzujeme nastrúhané jabĺčka aj so šťavou. Zasypeme všetko posýpkou a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov asi 30 až 40 minút. Počas pečenia rúru neotvárame.

Komentáre

Evika ~ 14. január 2024 - 21:07

Mňam, výborný jednoduchý koláčik na lenivé nedeľné poobedie 🙂. Pridali sme aj za hrsť orechov. Pochutnali sme si, vďaka 🥰

1

veronika353 ~ 12. september 2013 - 11:27

Recept jsem poslala našemu nejmladšímu,ať si koláč upeče:-)

1
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj