Snehové sypané kolieska

emko ~ 1. december 2023 - 12:17

Nielen dobrota, ale veľmi vhodné ako domáce ozdoby na stromček. Ak vám ostanú bielka pri príprave vianočných koláčikov, tak ich v tomto recepte krásne využijete. Okrem koliesok môžete pripraviť aj pusinkové koláčiky, ako je ukázané v závere postupu. 

Sezóna

Najskôr vyšľaháme bielky s kryštálovým cukrom. Do tohoto snehu potom prisypeme práškový cukor a zo dve lyžice citrónovej šťavy. Šľaháme ďalej, až sa vytvorí hustá pena. Tou potom na papiere nastriekame kolieska a posypeme ich farebnými ozdôbkami. Vložíme do rúry a sušíme na 70 stupňov skoro hodinu. Treba vyskúšať koliesko podvihnúť a keď odspodu nelepí, tak je to hotové.

Niekedy sa mi stane, že narobím snehu viac, tak na papiere povytláčam vrecúškom aj pusinky, ktoré suším rovnako. Potom už improvizujem. Ostalo mi pár kúskov orechových koliesok, troška čokoládového krému a pikantný džem. Pozliepala som to dokopy a narobila som pusinkové koláčiky.

Komentáre

Janaja ~ 2. december 2015 - 8:44

Vnúčatká toto pečivko milujú :), len som doteraz nemala ten správny pomer surovín a vždy sa mierne roztiekli a nedržali tvar...ďakujem za recept

0

Zuzliak ~ 26. december 2013 - 6:09

A viete, ze taketo venceky sa tuto u nas v Belgicku vesaju na stromcek ako u nas medovnicky? Potom vam k nim ani krem nechyba ;)

0

Tana ~ 26. december 2013 - 8:15

In reply to by Zuzliak

Môže byť. U nás kedysi dávno ich predávali v cukrárni pred Vianocami a boli sypané farebným kryštálovým cukrom. No ale domáce sú domáce :-)

0

vanilka111 ~ 8. december 2013 - 9:03

jeej,krásne,tak toto konečne vyskúšam. aj tak bude bielkov habadej .:-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj