Nedeľné zapekanky

emko ~ 24. október 2021 - 9:23

Nedeľné zapekanky sú taká alternatíva k chlebíkom vo vajíčku. Mama nám ich robievala v nedeľu. A často práve vtedy, ak sa deň pred tým "oslavovalo" :) Mala trocha tučnejšiu verziu, pretože urobila najprv hrianky v oleji na panvičke s cesnakom a až tie dala obložené zapiecť. Pre nás je to trocha moc mastné, ale takúto verziu ako recept "na opicu" odporúčam :)

Keď sa mi hrozne nechce vstávať, ani nič robiť, ani nič veľké vyvárať, lebo vlastne ani neviem čo. Vtedy sú tieto zapekanky ideál! Sú rýchlo hotové, chutné, zasýtia a tak si môžeme spokojne všetci ľahnúť do postele, každý so svojím tanierom a pozerať telku :) Taká malá retro "prasárnička" :)

Suroviny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chlieb nakrájame, pokvapkáme olivovým olejom a dáme zapekať do rúry na 200 stupňov. Zatiaľ na panvici pripravíme z vajec a masla praženicu a nastrúhame tvrdý syr.

Keď je praženica hotová a syr nastrúhaný, vytiahneme z rúry chlieb a dáme naň šunku, praženicu a syr. Pokvapkáme olivovým olejom a dosolíme. Okoreníme podľa chuti.

Zapečieme niekoľko minút v rúre na 200 stupňov. Na vrch, kto má rád, tak kečup a ideme na to! :)

Komentáre

nyja ~ 29. september 2014 - 3:22

Ježikove husličky, skoro mi oči vypadli :-)Bohovské to je, urobím to!

0

Motyka ~ 24. september 2014 - 9:36

Práve prehliadam Vašu stránku. Sú tu super recepty. Určite mnohé z nich vyskúšam, najmä tie jednoduchšie. Ale vidím tu najmä výborné a aj vcelku zdrsvé koláče. Ste super. Ďakujem za receptíky.

0

Tana ~ 1. jún 2014 - 14:02

:-) dobrú chuť... a príjemný oddych po Vinohradskom Gurmete :-) Toto tam mali včera ponúkať...

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj