Cottage koláč

emko ~ 12. október 2013 - 4:53

Cottage cheese je jedna z našich obľúbených pochúťok. V tomto jednoduchom koláči je doladený mangovým želé.
Recept je na rozmer plechu 24 x 37 cm s vysokým okrajom.

Suroviny
Korpus:
 
 
1/2
ks
Stred koláča:
 
 
6
ks
6
PL
Želé:
 
 
1
dl

Do mixéra vložíme 2 balíčky detských piškótov (240g) trochu ich rozmixujeme a pridáme polovicu (125g) mäkkého masla, spolu ešte krátko pomixujeme, čím vytvoríme piškótovú drobenku.

Drobenku preložíme do hlbokého plechu najlepšie s odopínacím okrajom a rukami popritláčame tak, že okraje necháme vyššie. 6 kusov - 200g cottage cheesov dáme do misky, pridáme cukor (kryštál stačí), celé vajcia a dve kopcovité lyžice škrobu. Zamiešame len metličkou, nešľaháme.

Túto hmotu prelejeme na utlačenú drobenku, uhladíme do rovna a vložíme do vopred vyhriatej rúry na 170 stupňov. Pečieme približne 50 minút. Po upečení necháme koláč trochu vychladnúť. Medzitým uvaríme želé na polevu. Do hrnca dáme nejaký kvalitný hustý 100% džus, ja som použila mangový, má peknú farbu a krásne vonia. Pridáme aj deci sirupu, tiež použite hustý, kvalitnejší, buďto mango, alebo pomarančový sunquick. Prisypeme škrob a za stáleho miešania privedieme k varu. Ak by sa vám zdalo želé husté, prilejte troška vody a povarte asi minútu.

Horúce želé vylejeme na koláč, stierkou ho uhladíme a necháme stuhnúť. Uchováme v chladničke. Koláč sa dobre krája a chutí sviežo :-)

Komentáre

remperitka ~ 13. október 2013 - 10:27

no toto musim skusit, ja som priam zavisla na robeni cheesecakov :) sa mi slinky zbiehaju

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj