Detská výživa

emko ~ 4. február 2024 - 8:47

Domáca detská výživa sa vždy hodí! Takúto domácu predsnidávku varíme jednoducho. Nedávame žiaden puding ako je to dnes moderné, ale pekne klasicky. Tak, ako nám ju kedysi varievali naše babičky. Môžeme ju jesť samotnú, ako prílohu k jedlám alebo do jedál a podobne.

Vyskúšajte aj vy. Kupovaná detská výživa možno ušetrí čas, ale domáca je predsa len lepšia :)

Množstvá surovín sú len orientačné v závislosti na druhu jabĺk.

Suroviny
2500
g
500
ml
5-10
PL

Jablká očistíme, zbavíme jadierok a nakrájame na menšie kúsky rovno do hrnca. Zasypeme cukrom, aj vanilkovým cukrom, pridáme šťavu z citrónov a premiešame. Množstvo cukru a citróna dávame vždy podľa toho, z akého druhu jabĺk výživu varíme.

K takto pripraveným jablkám nalejeme vodu. Pol litra je približne, ale tiež to závisí od šťavnatosti jabĺk. Dobré je dať najprv pol litra a radšej doliať.

Hrniec s jablkami privedieme k varu a varíme, kým sa jablká nerozvaria. Kašu rozmixujeme ponorným mixérom, alebo v klasickom mixéri. Ešte horúcu detskú výživu ponalievane do pohárikov, zaviečkujeme a vysterilizujeme aspoň 20 minút na 180 stupňov.
Ja ich dávam na plech s vodou do rúry.

Hotové poháre obrátime hore dnom, zabalíme do deky a necháme celkom vychladnúť.

Komentáre

frenchie ~ 12. september 2018 - 13:07

najlepšia výživa akú som kedy jedla :) jednoduchá a mňam :)sterilizovala som v rúre, viečka sa pekne pricucli. Spokojnosť u všetkcýh :)Ďakujeme

0

silvuska ~ 7. september 2017 - 3:31

vyzivka hotova, mala som asi tak 2 kila takych kyslejsich jablk, tak som ich sem pouzila. lepsia ako z obchodu :) mnam :)

0

remperitka ~ 12. september 2014 - 4:11

prave ju sterilizujem v umyvacke :) :) :) ale robila som iba jablcka ciste bez curku lebo sa chystame na prve prikrmy :)

inak sterilizovanie v umyvacke je uzasna vec, aj leco som tak robim a ziadne sa mi nepokazilo a pohariky vytiahnm pekne ciste a este teple prevratim a necham vychladnut

0

Badu ~ 17. január 2017 - 10:17

In reply to by remperitka

Aj ja práve sterilizujem takúto výživu v umývačke. Výhoda ešte je že sa celá várka 12 pohárov zmestí naraz. Len tvrdá zelenina ako feferonky treba dať 2x. Ale inak umývačku odporúčam vyskúšať.....Je to bez práce nič sa nerozvarí paráda :-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj