Fazuľkový prívarok

emko ~ 14. jún 2024 - 3:54

Prívarok zo žltých maslových fazuľkových strúčikov je klasickým letným jedlom, ktoré sa varí v každej domácnosti ináč. Toto je naša rodinná verzia u nás veľmi obľúbeného prívarku. Varí sa z mladých, mäkkých, letných, zelených alebo zelených fazuliek.

Podávame s údeninou, vajíčkom alebo fašírkou. Vhodnou prílohou sú nové varené zemiaky alebo čerstvý chlieb.

Suroviny
500
g
1
PL
1
PL
50
g
 
 
 
 
 
 

Mäkké žlté fazuľkové strúčiky umyjeme, odstránime končeky a nakrájame asi na 2 cm kúsky. Zemiaky očistíme a nakrájame na malé kocky. Do hrnca dáme variť zemiaky spolu so strúčikmi, bobkovým listom a soľou. Vody dáme len toľko, aby boli strúčiky ponorené. Kým sa strúčiky so zemiakmi varia, urobíme zápražku z oleja, masla, na jemno nasekanej cibuľky a múky.

Strúčiky zapražíme, premiešame, prevaríme aspoň desať minút na slabom ohni a zjemníme sladkou smotanou. Spolu povaríme ešte 5 minút a odstavíme. Do hotového prívarku primiešame nasekaný čerstvý kôpor, ochutíme octom a cukrom podľa chuti.

K fazuľke je chutné aj stratené vajce, ktoré pripravíte v horúcej vode. Do vody pridáte trochu octa, zamiešate, vytvoríte vír a rozklepnete doňho vajce. Nevaríte, len ho necháte zatiahnuť asi tri minúty, aby bolo vnútri mäkké.

Alebo podávame s párkom :)

Komentáre

kimlo ~ 19. august 2017 - 6:03

Dnes mal premiéru, určite ho budem robiť podľa tohoto receptu aj nabudúce...vynikajúci je len tak s čerstvým kváskovým chlebom.. :-)

0

emko ~ 19. august 2017 - 7:08

In reply to by kimlo

Super :) Mne sa dnes kváskový chlebík krásne vydaril, sa hrám trošku s väčším stupňom hydratácie a paráda. Tak k nemu akurát varím karfiólovú polievočku deťom :)

0

emma ~ 9. október 2016 - 5:10

Pre kolko osob je tento receptik prosim?

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj