Malinová torta

emko ~ 28. jún 2019 - 7:13

Malinová torta pre slávnostné príležitosti. Korpus je stará odskúšaná klasika, džem domáci marhuľový a krém z malín dokonalej chuti.
Forma je s priemerom 28 cm.

Suroviny
Korpus:
 
 
6
ks
8
PL
2
PL
Svetlý krém:
 
 
300
ml
130
g
Krém malinový:
 
 
250
g
Ostatné:
 
 
1
ks
50
g
100
g
Sezóna

V jednej miske vyšľaháme bielky so štipkou soli. V druhej miske vyšľaháme do hustej peny žĺtky s cukrom a po lyžici prišľahávame horúcu vodu a olej. Primiešame múku s kypriacim práškom a nakoniec zľahka vmiešame tuhý sneh. Cesto nalejeme do maslom vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy. Vložíme do vopred vyhriatej rúry na 180 stupňov a pečieme asi 45 minút. Upečený korpus necháme poriadne vychladnúť a prekrojíme ho na tri časti.

Uvaríme biely krém. V mlieku metličkou rozmiešame múku s cukrom a krátko povaríme na hustú kašu. Do celkom vychladutej hmoty prišľaháme maslo. Dbáme na to, aby maslo aj puding mali rovnakú teplotu. Pripravíme aj malinový krém. Ten je najlepší z čerstvých malín, no ja som teraz použila mrazené. Čerstvé maliny stačí rozmixovať s cukrom a precediť cez husté sito. Mrazené maliny je dobre s cukrom ohriať asi na 80 stupňov a potom cez husté sitko prepasírovať. Ak vám nevadia zrniečka, nemusíte, ale krém je bez nich jemnejší.

Do prepasírovaných malín prilejeme v troche vody rozmiešaný puding a povaríme. Tekutiny by malo byť dokopy 300 - 350 ml na jeden puding. Uvaríme malinový puding krásnej farby a vône bez použitia chémie. Necháme ho tiež vychladnúť a do vychladnutého postupne prišľaháme maslo rovnakej teploty.

Spodnú časť korpusu potrieme kvalitným džemom. Na džem dáme jednu tretinu krému a rovnomerne po celom obvode rozotrieme. Priložíme druhý plát a postup zopakujeme. Na vrch položíme tretí plát a dlaňami zľahka pritlačíme, aby bol vrch torty v rovine.

Celú tortu potrieme tenkou vrstvou krému a do stredu poukladáme maliny. Podľa návodu na vrecúšku uvarime želatínu. Ja som použila červené extra silné tortové želé, ktoré sa dá bežne kúpiť v potravinách. Ochutila som ho cukrom a priliala stečenú šťavu z malín pre vôňu. Ale na ochutenie celkom stačí malinový sirup. Želé rýchlo tuhne. Ozdobným vrecúškom ozdobíme vrch aj okraje torty najskôr bielym krémom.

Zbytkom malinového krému dorobíme na torte ozdoby. Tortu necháme poriadne stuhnúť v chladničke.

Komentáre

Ferdulka ~ 30. apríl 2015 - 7:10

Recept naprosto úžasný,korpus je prostě skvělý,zkoušela jsem celý dort jen v jahodové variantě a je prostě super!

0

Klaudia968 ~ 24. apríl 2015 - 10:38

Torta sa vydarila, je pekná a podľa ingrediencií určite aj chutná.

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj