Pistáciové muffiny so zeleným čajom

emko ~ 13. apríl 2015 - 14:53

Muffinky sú výborné, pretože sú jednoduché na prípravu, rýchlo hotové a s dobrým základným receptom ich môžete ľubovoľne obmieňať. A toto taký recept je :)
Namiesto pistácií, vanilky a zeleného čaju skúste mandle alebo iné oriešky, čokoládu, škoricu. Muffiny sú skvelé aj samotné. Ideálne ako desiata pre deti, alebo manželovi do roboty ku káve. Ak chcete niekoho zaujať, pretože predsa len jeme aj očami, môžete ako ja pridať krémovú smotanovú polevu a pár orieškov na ozdobu.

Z tejto dávky vychádza 12 ks a máte ich hotové za pol hodinku.

Suroviny
Cesto:
 
 
1
KL
80
g
 
štipka
1/2
hrnčeka
1/2
hrnčeka
1
ks
pár
kvapiek
Poleva:
 
 
120
g
Sezóna

V mažiari alebo dôkladne v dlaniach si rozdrvíme lyžičku zeleného čaju na prášok. Ten zmiešame v jednej miske spolu s múkou, cukrom, kypriacim práškom a soľou.

V druhej miske premixujeme vajíčko s roztopeným maslom, mliekom a vanilkovým extraktom. Túto hmotu prilejeme k suchej zmesi v prvej miske. Všetko spolu miešaním spojíme.

Nasekáme nesolené pistácie, z ktorých si malú časť odložíme na ozdobovanie. Nasekané pistácie vmiešame do cesta, ktorým naplníme silikonové muffinkové formičky (12 ks).

Dáme piecť do vyhriatej rúry na 200 stupňov a pečieme 18 až 20 minút.

V miske vymiešame lučinu so smotanou a cukrom. Touto zmesou ozdobíme vychladnuté muffinky a pistáciami, ktoré sme si pri príprave odložili, ich posypeme.

Komentáre

Tana ~ 13. apríl 2015 - 6:13

škoda že som na ne nepočkala, vyzerajú božsky :-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj