Plnené buchty s posýpkou

emko ~ 2. november 2014 - 12:24

Buchtičky z kysnutého prekladaného maslového cesta, naplnené skvelou plnkou z maku, jabĺčka, hrozienok a slivkového lekváru. Husto zasypané posýpkou. Jednoduché a šťavnaté :)

Suroviny
Cesto:
 
 
200
g
200
ml
 
štipka
Plnka:
 
 
100
g
100
g
1
ks
Posýpka:
 
 
80
g
50
g

Mäkké maslo ušľaháme so 100 g múky a dáme na chvíľku do chladničky. Zbytok múky premiešame so soľou, pridáme žĺtky, citrónovú kôru, cukor a rozmrvené droždie. Prilievame vlažné mlieko a spracujeme cesto, ako na buchty.

Po vykysnutí ho trocha vyvaľkáme, vložíme doň múčne maslo z chladničky, ktoré predtým v rukách vyformujeme na placku. Túto placku zabalíme do cesta. Po desiatich minútach znovu vyvaľkáme a zložíme. Zopakujeme to ešte dvakrát, vždy po desiatich minútach.

Plnku si pripravíme tak, že do misky dáme pomletý mak s cukrom, pridáme hrozienka (namočené v rume sú najlepšie), pridáme na hrubo nastrúhané jablko, vanilkový cukor a podľa potreby slivkový lekvár. Zamiešame a máme hotovo. Cesto rozvaľkáme a rádielkom nakrájame na štvorce. Do každého dáme plnku, povytiahneme protiľahlé rohy k stredu buchty a stlačíme prstami.

Preložíme postupne na plech a poriadne potrieme rozšľahaným vajcom. Husto zasypeme posýpkou, ktorú sme pripravili v miske z múky, cukru a masla. Dáme do predohriatej rúry na 190 stupňov piecť, kým nebudú mať buchty krásnu zlatistú farbu. Cesto je voňavé a jemne sa lístkuje. Buchty môžeme poprášiť mletým cukrom.

Komentáre

womAnka ~ 20. október 2014 - 12:00

mňam....včera som ich rozhodne nerobila poslednýkrát :)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj