Ryžovo-polentový šalát s pošírovaným vajcom

emko ~ 23. august 2014 - 11:47

Otvorím chladničku hladná ako vlk a tam nič. Ok... pár reďkoviek, trochu listového šalátu, nejaké vajcia a troška uvarenej ryže. V tomto recepte som nepísala žiadne gramáže, pretože slúži hlavne ako inšpirácia a môžte smelo improvizovať. Tak pome na to :)

Suroviny

Dáme variť do väčšieho hrnca vodu, ku ktorej pridáme asi lyžicu octu. Než voda zovrie, očistíme reďkovky a listový šalát a dáme do taniera. Ochutíme olivovým olejom, soľou, korením a pár kvapkami citrónu.

Uvarenú ryžu len prudko zohrejeme s trochou vody, aby sa zbytočne nepripaľovala a nebola mastná. Nakoniec pridáme na zahustenie kukuričnú múku, zamiešame, vypneme plameň a necháme chvíľu stáť. Už by sa nám mala variť voda na vajcia.

Vriacu vodu v hrnci stíšime na minimum a pridávame postupne jedno až tri vajcia, podľa toho na koľko máme chuť. Kým sa vajcia varia, čo je asi 3 minútky, navrstvíme si ryžovo-polentovú zmes na zeleninu na tanieri. Na to prídu ešte hotové vajíčka. A už len osoliť, okoreniť, pokvapkať olivovým olejom a hotovo!

Komentáre

EviCZka ~ 26. máj 2013 - 10:28

Tak už vím, kam se poděla kukuřičná mouka :-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj