Viedenská roštenka

emko ~ 14. október 2023 - 12:12

Viedenská roštenka je vynikajúcou minútkou. Hovädziu roštenku dusíme do mäkka na cibuľke, podávame s ryžou, fantastickou prírodnou šťavou a hlavne s fritovanou cibuľkou. Tej sa nebráňte urobiť viac. Ak ju aj nezjete všetku k viedenskej roštenke, dá sa použiť ako prísada do chleba či rožkov.

Suroviny
2
ks
podľa potreby
 
 
 
 
 

Roštenky naklepeme, osolíme, posypeme čiernym mletým korením, jemne poprášime múkou a na oleji prudko opečieme z oboch strán.

Na výpeku opečieme na jemno nasekanú cibuľu do hneda, aby sme mali peknú šťavu.

Opečené roštenky vložíme nazad do hrnca, podlejeme vodou a dusíme do mäkka.

Než sa nám roštenky podusia, nakrájame na hrubšie cibuľu. Rozoberieme ju na kolieska a poprášime hladkou múkou.

Ak nemáme fritézu, použijeme hlbšiu panvicu, alebo kastról s väčším množstvom oleja. Po ufritovaní cibuľu necháme osušiť na papierových kuchynských obrúskoch.

Cibuľu položíme na roštenku a podávame s ryžou alebo zemiakmi.

Komentáre

Babetta ~ 12. január 2014 - 11:23

Jen taková malá vychytávka, vím, že není jednoduché usmažit takhle krásně cibuli do zlatova, vyzkoušela jsem radu mé známé a cibuli jsem takto nakrájela a alespoň na jednu hodinu dáte do oleje ve kterém se bude smažit, jde to nádherně a mouka se nemusí vůbec použít.:-)

0

Kamča ~ 23. október 2013 - 5:48

Restovanou cibulku taky zbožňuju a Rakušani ji umí fakt skvěle. Toto jídlo se v originálu jmenuje Zwiebelrostbraten a k němu se podávají Spätzle. Mockrát jsem si ho v Rakousku jedla a myslím, že jsem se ho i naučila dobře uvařit. Toto je nejoblíbenější jídlo mého syna, onehdá žadonil, abych to naučila jeho přítelkyni... :-) Tak jí recept hned doporučím přes FB. Perfektní popis, díky!! ;-)

0
Nezabudni sa s receptom podeliť aj s ostatnými, podporíš tým moju prácu. Ďakujem!
Tento recept nájdete v nasledujúcich kategóriach:

Zdielaj